Fixtures|Results



Ones

16|09|23 Glenanne (A) EYHL 3-1 D Tremlett
23|09|23 Instonians (H) EYHL 4-1 F Gibson 2, O McElhinney, S Pinion
30|09|23 Lisnagarvey (H) EYHL 2-6 D Tremlett 2
07|10|23
14|10|23 Three Rock Rovers (H) EYHL 1-3 N Glassey
17|10|23 Banbridge (A) EYHL 3-1 M Robson
21|10|23 Monkstown (A) EYHL 5-1 F Gibson
28|10|23
04|11|23 UCD (H) EYHL 3-1 M Girvin, N Glassey, O McElhinney
11|11|23 Corinthian (H) EYHL 2-1 A McAlister, S Pinion
14|11|23 Lisnagarvey (A) EYHL 3-0
18|11|23 YMCA (A) EYHL 4-3 P Corry, M Girvin, O McElhinney
25|11|23 Glenanne (H) EYHL 2-2 S Pinion
02|12|23 Instonians (A) EYHL P-P
09|12|23
16|12|23
23|12|23
30|12|23
06|01|24 Bangor (A) Kirk Cup 0-5 H McMullan, O McElhinney, D Tremlett, H McKeown 2
09|01|24 South Antrim (H) Kirk Cup p-p
13|01|24 Lisnagarvey (A) Kirk Cup 2-0
20|01|24
27|01|24 ISC
03|02|24 ISC
10|02|24
17|02|24
24|02|24 ISC
02|03|24
09|03|24 Three Rock Rovers (A) EYHL 4-1 P Corrie
10|03|24 Instonians (A) EYHL 1-1 S Pinion
16|03|24 Monkstown (H) EYHL 4-2 S Pinion, A McAllister
19|03|24 South Anrtim (H) Kirk Cup 5-1 S Pinion, N Glassey 2, M Girvin, P Corrie
23|03|24 UCD (A) EYHL 1-2 A McAllister, D Tremlett
30|03|24
06|04|24 Corinthians (A) EYHL 3-1 C McKeown
07|04|24 Banbridge (H) EYHL 4-4 S Pinion 2, N Glassey, C McKeown
13|04|24 YMCA (H) EYHL 1-1 M Robson
18|04|24 Lisnagarvey (A) Anderson Cup 7-0
27|04|24
04|05|24
———– ————————- —- —————— —- ————————-

Twos

16|09|23
23|09|23
Bangor 2′s
(A) Jnr 1 LC 2-4 C Morrow, C McKeown, H Crawford, H Thompson
30|09|23 Kilkeel 2′s (H) Jnr 1 LC 4-1 J Woodrow, C Parke, S McCormick, L Ryan
07|10|23 Banbridge 3′s (A) Jnr 1 LC 3-5 D Tremlett 3, C Parke, H McMullan
14|10|23 Lisnagarvey 3′s (H) Jnr 1 LC 3-6 C Morrow, W Aston, C Parke
21|10|23 Banbridge 2′s (H) Jnr 1 0-6
28|10|23 South Antrim 2′s (A) Jnr 1 3-2 P Corrie, A Douds
04|11|23 Cookstown 2′s (H) Jnr 1 1-1 D Tremlett
11|11|23 McClement’s Cup
18|11|23 Kilkeel 2′s (A) Jnr 1 2-2 C Morrow, D Tremlett
25|11|23 Banbridge 3′s (H) Jnr 1 3-1 H Thompson, L Ryan 2
02|12|23 McClement’s Cup
09|12|23 Lisnagarvey 3′s (A) Jnr 1 4-3 D Tremlett 2, S Pinion
16|12|23 Bangor 2′s (H) Jnr 1 2-3 D Tremlett 2
23|12|23
30|12|23
06|01|24 Instonians 2′s (A) Jnr 1 P-P
13|01|24 Lisnagarvey 2′s (H) Jnr 1 1-5
20|01|24 Lisnagarvey 2′s (A) League Cup 3-0
27|01|24 South Antrim 2′s (H) Jnr 1 9-1 D Tremlett 4, C McKeown, J Woodrow, H Thompson, A Douds, C Morrow
03|02|24 Portrane (H) IJC 4-5 C McKeown, D Tremlett, H McMullan, C Morrow
10|02|24 Cookstown 2′s (A) Jnr 1 7-3 A Stone, D Tremlett, A Douds
17|02|24 Kilkeel 2′s (H) Jnr 1 7-0 Tremlett 3, C Morrow, J Woodrow, C Parke, S Pinion
24|02|24 Banbridge 3′s (A) Jnr 1 2-6 C McKeown 4, J Woodrow, S Pinion
02|03|24 Lisnagarvey 3′s (H) Jnr 1 1-7 L Ryan
09|03|24 Bangor 2′s (A) Jnr 1 3-0
16|03|24 Instonians 2′s (H) Jnr 1 2-1 A Douds
23|03|24 Lisnagarvey 2′s (A) Jnr 1 9-0
30|03|24
06|04|24
10|04|24 Banbridge 2′s (A) Jnr 1 5-0
13|04|24 Instonians 2′s (A) Jnr 1 6-0
20|04|24
27|04|24
04|05|24
———– —————— —- ——— —- ——————————————

Threes

16|09|23
23|09|23 NICS 3′s (A) Jn3 LC P-P
30|09|23 Cookstown 4′s (H) Jn3 LC 5-0 A Kelly, Z Woods, F Cross, T Elliott, L Smyth
07|10|23 Portrush 2′s (A) Jn3 LC 2-5 A Cherry 2, C Bradley 2, C Taylor
14|10|23 Portadown 2′s (H) Jn3 LC 2-1 R Scott, T Elliott
21|10|23 Cookstown 4′s (A) Jn3 1-5 A Cherry 4, R Scott
28|10|23 Portadown 2′s (A) Jn3 3-4 A Cherry 2, T Elliott, C Bradley
04|11|23 North Down 3′s (H) Jn3 5-4 A Cherry 2, R Scott, A Douds, A Kelly
11|11|23 Banbridge 4s (A) Junior Shield 0-1 D Joaquim
18|11|23 Bangor 3′s (A) Jn3 1-0
25|11|23 Raphoe 2′s (H) Jn3 1-3 A Cherry
02|12|23 Junior Shield
09|12|23 Portrush 2′s (H) Jn3 3-1 A Kelly, A Cherry, D Joaquim
16|12|23 Banbridge 4′s (A) Jn3 3-5 A Cherry 3, C Morrow 2
23|12|23
30|12|23
06|01|24 Newry Olympic 2′s (H) Jn3 P-P
13|01|24 NICS 3′s (A) Jn3 1-7 J Woodrow 3, T Elliott, A Cherry, D Joaquim, F Cross
20|01|24 Harlequins 3′s (A) Junior Shield P-P
27|01|24 Raphoe 2′s (H) Jn3 LC 7-1 D Joaquim
03|02|24 North Down 3′s (A) Jn3 0-2 A Cherry, F Cross
10|02|24 Harlequins 3′s (A) Junior Shield 1-2 A Cherry, A Stone
17|02|24 Raphoe 2′s (A) Jn3 1-6 A Cherry 4, Z Woods, A Kelly
24|02|24 Bangor 4′s (A) Junior Shield 1-3 A Cherry, A Kelly, R Scott
02|03|24 Banbridge 4′s (H) Jn3 1-3 B Miller
09|03|24 Saintfield 2′s (A) Junior Shield 4-3 A Cherry 2, A Kelly
14|03|24 Newry Olympic 2′s (A) Jn3 0-2 A Cherry
16|03|24 NICS 3′s (H) Jn3 1-0 T Elliott
23|03|24 Portadown 2′s (H) Jn3 1-7 A Peel
30|03|24
06|04|24 Cookstown 4′s (H) Jn3 5-0 A Cherry 2, A Kelly 2, S McCormick
10|04|24 Newry 2′s (H) Jn3 1-2 R Scott
13|04|24 Bangor 2′s (H) Jn3 1-3 A Stone
17|04|24 Portrush 2′s (A) Jn3 2-3 A Cherry, C Morrow, R Scott
24|04|24
27|04|24
04|05|24
———— ——————- —- ———- —- —————————————

Fours


16|09|23 Antrim Men’s 2s (H) Jnr5 LC 8-0 Cherry 3,  T Elliott 2, A Peel, M Peel, P Moody
20|09|23 North Down Men’s 4s (H) Jnr5 LC 6-1 A Cherry 2, C Bradley 2, Z Woods, F Cross
23|09|23 Armagh Men’s 1st XI (A) Jnr5 LC 1-2 A Cherry, Z Woods
27|09|23 South Antrim Men’s 5s (A) Jnr5 LC 1-7 Z Woods 2, C Taylor, P Moody, M Peel, H Lawson, T Elliott
30|09|23 Lisnagarvey Men’s 6s (A) Jnr5 LC 2-3 T Elliott, Z Woods, A Cherry
07|10|23 Lisnagarvey Men’s 6s (H) Jnr5 2-3 R Scott, H Lawson
14|10|23 South Antrim Men’s 5s (A) Jnr5 1-5 P Irvine, C Taylor, T Elliott, J Tremblay 2
21|10|23 Armagh Men’s 1st XI (A) Jnr5 6-1 A Peel
28|10|23 Bangor Men’s 6s (H) Jnr5 1-0 R Scott
04|11|23 Bangor Men’s 5th XI (A) Jnr5 0-2 T Elliott 2
11|11|23 Antrim 2′s (H) Minor Cup 1-1 C Taylor (Lost 2-0 in run ins)
18|11|23 PSNI 2′s (A) Jnr5 7-1 S McCormick
25|11|23 Parkview Men’s 2nd XI (A) Jnr5 P-P
02|12|23 Minor Cup
09|12|23 NICS Men’s 4s (H) Jnr5 6-0 T Elliott 2, S Mackey 2, H Lawson, R Terstall
16|12|23 CIYMS Men’s 2s (A) Jnr5 0-1 CI Concede
23|12|23
30|12|23
06|01|24 Saintfield Men’s 3s XI (H) Jnr5 5-1 A Cherry 3, T Elliott, M Peel
13|01|24 Antrim Men’s 2s (H) Jnr5 P-P Antrim Concede
20|01|24 Mossley Men’s 5s (A) Jnr5 P-P
27|01|24 PSNI 2′s (A) Jnr5 LC 6-5 T Elliott 4, R Scott
03|02|24 Lisnagarvey Men’s 6s (A) Jnr5 0-0
10|02|24 South Antrim Men’s 5s (H) Jnr5 p-p
17|02|24 Armagh Men’s 1st XI (H) Jnr5 1-1 G Sterritt
24|02|24 Bangor Men’s 6s (A) Jnr5 4-4 A Peel 2, P Moody, C Taylor
02|03|24 Bangor Men’s 5th XI (H) Jnr5 5-1 A Cherry, S Mackey 2, J Brockbank, G Sterritt
09|03|24 PSNI 2′s (H) Jnr5 P-P Annadale Concede
16|03|24 Parkview Men’s 2nd XI (H) Jnr5 P-P
20|03|24 South Antrim 5′s (H) Jnr5 1-2 C Bradley
23|03|24 NICS Men’s 4s (A) Jnr5 1-1 J Tremblay
27|03|24 North Down 4′s (H) Jnr5 2-2 C Bradley, P Irvine
06|04|24 CIYMS Men’s 2s (H) Jnr5 4-3 C Taylor, S Mackey, P Moody, A Peel
13|04|24 Saintfield Men’s 3s XI (A) Jnr5 1-1 T Elliott
20|04|24 Antrim Men’s 2s (A) Jnr5 3-1 F Cross
27|04|24 Mossley Men’s 5s (A&H) Jnr5 1-4 T Elliott, R Scott 3
01|05|24 Parkview 2′s (H&A) Jnr5 3-3 M Peel, C Taylor, A Cherry
04|05|24 North Down Men’s 4s (A) Jnr5 1-4 J Russell, H Lawson, A Cherry, C Bradley
———– ——————- —- ———- —- ——————————————

Top Scorers

Player Cup League Total
A Cherry 13 30 43
D Tremlett 5 18 23
T Elliott 10 11 21
R Scott 3 9 12
C McKeown 3 8 11
S Pinion 1 10 11
C Morrow 3 7 10
A Kelly 3 5 8
C Bradley 4 4 8
Z Woods 6 1 7
J Woodrow 1 6 7
C Taylor 3 4 7
A Peel 1 5 6
A Douds 5 5
S Mackey 5 5
N Glassey 2 3 5
F Cross 3 2 5
O McElhinney 1 3 4
D Joaquim 2 2 4
C Parke 3 1 4
L Ryan 1 3 4
P Corrie 1 3 4
P Moody 2 2 4
M Peel 2 2 4
H Lawson 1 3 4
F Gibson 3 3
H Thompson 1 2 3
H McMullan 3 3
A McAlister 1 2 3
M Girvin 1 2 3
J Tremblay 3 3
S McCormick 3 3
A Stone 1 2 3
G Sterritt 2 2
P Irvine 2 2
M Robson 2 2
H Crawford 1 1
L Smyth 1 1
W Aston 1 1
R Terstall 1 1
J Brockbank 1 1
B Miller 1 1
J Russell 1 1