Fixtures|Results



Ones

21|09|19 Corinthians (A) EYHL 2-2 C Ruttle, R Burgess
28|09|19 Lisnagarvey (H) EYHL 1-10 D Tremlett
29|09|19 Pembroke Wanderers (A) EYHL p-p
01|10|19 South Antrim (A) Kirk Cup 3-2 @ Friends at 8pm
05|10|19 UCD (A) ISC 3-0
12|10|19 Glenanne (H) EYHL 2-3 K Irwin, P Rose
16|10|19 North Down (A) Kirk Cup 2-1 R Burgess 2
19|10|19 Monkstown (H) EYHL P-P POSTPONED
26|10|19 Raphoe (H) Kirk Cup 4-1 R Burgess 2, D Tremlett 2
02|11|19
09|11|19 Three Rock Rovers (A) EYHL 9-1 R Burgess
16|11|19 YMCA (H) EYHL 1-3 W Aston
23|11|19 UCD (A) EYHL p-p POSTPONED
30|11|19 Banbridge (A) EYHL 9-0
07|12|19
14|12|19 UCD (A) EYHL 8-0
21|12|19
28|12|19
04|01|20
11|01|20
18|01|20
25|01|20
01|02|20 Pembroke Wanderers (A) EYHL 6-2 P Rose, R Burgess
08|02|20 Monkstown (H) EYHL 4pm @ Strathearn
15|02|20 Corinthians (H) EYHL @ Strathearn
22|02|20 Lisnagarvey (A) EYHL POSTPONED
29|02|20 Pembroke Wanderers (H) EYHL @ Strathearn
07|03|20 Glenanne (A) EYHL @ Glenanne Park
11|03|20 Queen’s University (H) Anderson Cup Mid-week match
14|03|20 Monkstown (A) EYHL @ Rathdown School
21|03|20 Three Rock Rovers (H) EYHL @ Strathearn
28|03|20 Lisnagarvey (A) EYHL 5.30pm @ Hillsborough
04|04|20 YMCA (A) EYHL 3pm @ Wesley College
09|04|20 ???Lisnagarvey??? (A) EYHL Backup date for 28/3/20
11|04|20
18|04|20 UCD (H) EYHL @ Strathearn
25|04|20

Banbridge

(H) EYHL @ Strathearn
02|05|20

Twos

21|09|19 North Down 2s (H) JL1 Cup 2-0 C Thomson, M Mckibbin
28|09|19 Banbridge 2s (H) JL1 Cup 1-2 O Brown
05|10|19 Mossley 2s (A) JL1 Cup 3-2 C Thomson 2
12|10|19
19|10|19 Bangor 2s (A) JL1 Cup 2-2 C Thomson, W Aston
26|10|19 Lisnagarvey 3s (A) JL1 P-P
02|11|19 Lisnagarvey 2s (H) JL1 P-P
09|11|19 Avoca 2s (H) IJC P-P
16|11|19 Lisnagarvey 3s (A) JL1 4-1 C Thomson
23|11|19 Instonians 2s (H) JL1 1-2 J Cree
30|11|19 Corinthian 2s (A) IJC 1-0
07|12|19 North Down 2s (A) JL1 3-2 J Cree, J Woodrow
14|12|19 Cookstown 2s (H) JL1 1-5 D Joaquim
21|12|19
28|12|19
04|01|20 Banbridge 2s (A) JL1 6-0
11|01|20 North Down 2s (H) JL1 5-1 C Thomson 2, J Cree, J Woodrow, W Aston
18|01|20 Banbridge 3s (H) JL1 P-P
25|01|20 Lisnagarvey 2s (A) JL1 P-P
01|02|20 Bangor 2s (H) JL1 2-1 C Thomson, J Woodrow
08|02|20 Lisnagarvey 2s (H) JL1 2-3 S Porter Samuels, D Joaquim
15|02|20 Instonians 2s (A) JL1
19|02|20 Banbridge 3s (H) JL1
22|02|20 Mossley 2s (H) JL1
29|02|20 McClements Cup Round 2
07|03|20 Banbridge 2s (H) JL1
14|03|20 Cookstown 2s (A) JL1
21|03|20 Lisnagarvey 2s (A) JL1
28|03|20 Banbridge 3s (A) JL1
04|04|20 Lisnagarvey 3s (H) JL1
11|04|20
18|04|20
25|04|20


02|05|20

Threes

21|09|19 Mossley 3s (A) JL2 Cup 5-2 A Cherry, T Elliott
28|09|19 NICS 3s (H) JL2 Cup 4-3 C Bradley, J Spratt, S Van Walstijn 2
05|10|19 Lisnagarvey 4s (A) JL2 Cup 2-2 D Joaquim, M McKibbin
12|10|19 Portadown 2s (H) JL2Cup 4-0 C Bradley, K McBride, C Henry, H Lynch
19|10|19 Kilkeel 2s (H) JL2 Cup 1-3 C Bradley
26|10|19 Kilkeel 2s (A) JL2 6-0
02|11|19 Portadown 2s (A) JL2 0-5 S Van Walstijn, H Lynch 2, D Joaquim, J Murray
09|11|19 South Antrim 2s (H) JL2 0-6
16|11|19 Cookstown 3s (A) JL2 7-3 D Joaquim, K McBride, C Henry
23|11|19 Lisnagarvey 4s (A) JL2 3-2 J Crookshanks 2, D Joaquim
30|11|19 Instonians 3s (H) JL2 3-1 A Cherry, J Robinson, R Scott
07|12|19 NICS 2s (H) JL2 0-2
14|12|19 North Down 3s (A) JL2 p-p
21|12|19 Lisnagarvey 4s (H) JL2 p-p
28|12|19
04|01|20 Mossley 3s (H) JL2 1-2 C Henry
11|01|20 Kilkeel 2s (H) JL2 0-2
18|01|20 Queen’s 2s (A) JL2 P-P
25|01|20 NICS 3s (H) JL2 5-1 A Cherry, C Henry 2, D Joaquim 2
01|02|20 NICS 2s (A) JL2 2-1 A Kirk
08|02|20 NICS 3s (H) McC Cup 1-5 A Cherry
08|02|20 Quees 2s (A) JL2
15|02|20 South Antrim 2s (A) JL2
22|02|20 Cookstown 3s (A) JL2
29|02|20 McClement’s Cup Round 2
04|03|20 Portadown 2s (H) JL2
07|03|20 Instonians 3s (A) JL2
14|03|20 North Down 3s (H) JL2
18|03|20 North Down 3s (A) JL2
21|03|20 Mossley 3s (A) JL2
28|03|20 NICS 3s (A) JL2
04|04|20 Queen’s 2s (H) JL2
11|04|20
18|04|20
25|04|20


02|05|20

Fours

21|09|19 Antrim 2s (A) JL4 Cup 4-2 R Scott, H Berrada
28|09|19
05|10|19 Lisnagarvey 6s (H) JL4 Cup 2-1 R Scott, C Parke
12|10|19 CIYMS 2s (A) JL4 Cup 5-3 R Scott 2, T Elliott
19|10|19 North Down 5s (H) JL4 Cup 4-2 T Elliott 2, C Heath, A Cherry
26|10|19 Bangor 4s (A) JL4 0-3 T Elliott 2, H Clarke
02|11|19 Lisnagarvey 5s (H) JL4 2-9 G Dempster 2
09|11|19 Antrim 2s (A) JL4 2-2 R Scott, J Crookshanks
16|11|19 Lisnagarvey 5s (A) JLC 0-7
23|11|19 Lisnagarvey 6s (A) JL4 1-2 A Cherry, D Joaquim
30|11|19 CIYMS 2s (A) JL4 P-P
07|12|19 South Antrim 4s (H) JL4 1-3 T Elliott
14|12|19 CIYMS 2s (H) JL4 1-3 A Cherry
21|12|19 CIYMS 2s (A) JL4 2-6 A Cherry 5, R Scott
28|12|19
04|01|20 South Antrim 4s (A) JL4 4-3 A Cherry 2, A Kirk
11|01|20 Bangor 4s (H) JL4 6-0 R Scott, A Cherry 3, T Elliott 2
18|01|20 North Down 5s (A) JL4 3-4 A Cherry 2, T Elliott, C Bradley
25|01|20 North Down 5s (H) JL4 4-2 T MacGowan, A Jennings, A Kirk 2
01|02|20 Antrim 2s (H) JL4 P-P
08|02|20 Junior Shield Round 1 (Bye)
15|02|20 Antrim 2s (H) JL4
22|02|20 Lisnagarvey 5s (A) JL4
29|02|20 Cookstown 4s (H) JC Junior Shield Round 2
07|03|20 Lisnagarvey 6s (H) JL4
14|03|20
21|03|20 Junior Shield Semi-final
28|03|20
04|04|20
11|04|20
18|04|20
25|04|20


02|05|20

Top Scorers

Player Cup League

Total

A Cherry 3 16 19
T Elliott 3 6 9
D Joaquim 1 8 9
C Thomson 4 4 8
R Scott 3 4 7
R Burgess 4 3 7
C Henry 1 4 5
C Bradley 3 1 4
A Kirk 4 4
D Tremlett 2 1 3
S Van Walstijn 2 1 3
H Lynch 1 2 3
J Crookshanks 3 3
W Aston 1 2 3
J Cree 3 3
J Woodrow 3 3
C Heath 2 2
G Dempster 2 2
K McBride 1 1 2
M Mckibbin 2 2
A Jennings 1 1 2
P Rose 2 2
C Ruttle 1 1
H Berrada 1 1
O Brown 1 1
J Spratt 1 1
C Parke 1 1
K Irwin 1 1
H Clarke 1 1
J Murray 1 1
J Robinson 1 1
T MacGowan 1 1
S Porter Samuels 1 1